1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 


Ogłoszenia duszpasterskie
XXIX  Niedziela Zwykła 19.10.2014 r.


Odpowiadając dziś na Boże zaproszenie, złóżmy na ołtarzu całe nasze życie i wszystkie sprawy, aby razem z ofiarą Jezusa zostały uświęcone. Niech każdy nasz czyn, słowo, myśl oddają chwałę
Bogu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Misji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach, misjonarkach i ludziach świeckich pracujących na Misjach.

********************************

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny  pod hasłem „Z Ewangelią do Narodów”.

O godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

PONIEDZIAŁEK  Wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.

O godz. 18.50 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy: III A i C gimnazjum oraz osoby z poza naszego gimnazjum, zaś w czwartek (23.10.) o godz. 18.50 klasy: III B i D.

WTOREK  Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa.

O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe, połączone z nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA  Wspomnienie św. Jana Pawła II, pap.

CZWARTEK O godz. 14.30 Msza św. w int. emerytów, rencistów i inwalidów z okazji „Dnia Seniora” oraz za zmarłych emerytów i rencistów.

O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W SOBOTĘ (25.10) w godzinach rannych pragniemy przed Uroczystością Wszystkich Świętych odwiedzić z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

O godz. 8.30 spotkanie modlitewne wspólnoty karmelitańskiej z O. Stanisławem Miernikiem.

Okazja do spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia przed każdą mszą św.

XXX Niedziela Zwykła

O godz. 11.00 Msza św. w int. solenizantów obchodzących 55 rocznicę urodzin.

O godz. 14.15 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby budującego się kościoła p.w. św. o.PIO w Tychach – Mąkołowcu.

Parafianom, którzy ofiarowali na potrzeby Seminarium Duchownego płody ziemi, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W modlitwach pamiętajmy o naszych zmarłych bliskich. Kartki na zalecki można nabyć przy stolikach, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. W int. zmarłych odmawiać będziemy różaniec i sprawować msze św. Pragniemy także przypomnieć wiernym, którzy mają groby na naszym cmentarzu, że jeśli minęło 20 lat od pochówku, to należy przedłużyć rezerwację miejsca grobowego na następne 20 lat.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" ukazujący życie beatyfikowanego dziś Pawła VI, mówiący o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej a także kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach.

Już po raz czwarty w naszej miejscowości odbędzie się akcja Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Aby inicjatywa mogła dojść do skutku, potrzebni są wolontariusze. Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może zostać każda pełnoletnia osoba, która wyśle zgłoszenie na adres www.superw.pl

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na fanpejdżu "Szlachetna Paczka Imielin" na facebooku.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach. Na terenie naszej parafii powstaje nowy punkt przedszkolny, który przyjmuje dzieci od 2.5 do 5 lat. Gwarantuje 10-o godzinną opiekę.  Bliższe informacje: Tel. 664 188 011 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach.