1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 


Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego  (14.09.2014 r.)Patrząc na krzyż, chrześcijanie widzą w nim znak nadziei. Jezus Chrystus, który z wysokości krzyża modlił się za swoich oprawców, wskazał nam drogę ku zbawieniu. Bóg uniżył samego siebie, aby przywrócić nam godność dzieci Bożych. Niebo otwarte jest dla tych, którzy nie boją się wziąć krzyża na swe ramiona. Jego zbawienny ciężar jednoczy nas z samym Zbawicielem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

********************************

O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Radia Maryja. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.

PONIEDZIAŁEK  Wspomnienie MB Bolesnej.

O godz. 6.30 Różaniec św. do 7 boleści MB Bolesnej ( przewodniczą członkowie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci).

WTOREK  (16.09) Wspomnienie świętych męcz. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

O godz. 6.30 I część Różańca św. (przewodniczą członkowie wspólnoty Radia Maryja). O godz. 7.00 Msza św. za wstaw. św. Jana Pawła II w int. naszej ojczyzny i papieża Franciszka (ofiar. od grup modlitewnych). O godz. 7.30 II część Różańca ( przewodniczą członkowie wspólnoty Żywego Różańca.)

O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA O godz. 7.00 Msza św. za wstaw. MB Szkaplerznej w int. ks. wikariusza Piotra Lewandowskiego z okazji urodzin. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian.

CZWARTEK Święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i młodzieży.

O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA Wspomnienie świętych męcz. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Tow.

O godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się Dzień Skupienia dla wspólnot Franciszkańskich.

O godz. 17.00 Msza św. w int. rocznych dzieci urodzonych we wrześniu ubiegłego roku, ich rodziców i chrzestnych. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

O godz. 18.00 II nauka przedślubna dla narzeczonych w sali katechetycznej.  Dzień Skupienia dla narzeczonych, odbędzie się w niedzielę 21 września, o godz. 14.30 w kościele św. Walentego w Bieruniu Starym.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie pielgrzymów, którzy w tym roku wędrowali z Poraju na Jasną Gorę.

Spotkanie rodziców, których dzieci pragną przystąpić do wczesnej komunii św., odbędzie się we wtorek 23 września o godz. 18.45.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w czwartek 18.09 – klasy IIIa i c oraz w poniedziałek 22.09 - klasy III b i d o godz. 18.45. Na to spotkanie zapraszamy również osoby spoza naszego gimnazjum. Spotkanie dla rodziców, kandydatów do bierzmowania, odbędzie się w środę 24. 09.2014 r. o godz. 18.50.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 w Katowickiej Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 18 r. urodzin sprawowana będzie 28 września o godz. 9.30. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 50 r. urodzin oraz za zmarłych 50-latów sprawowana będzie 18 października o godz. 15.00. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. i spotkaniu przy stole u p. Renaty Karpińskiej i p. Andrzeja Poprawskiego.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 35 r. będzie sprawowana 4 października o godz. 15.15. Zgłoszenia są przyjmowane u pani Aldony Ficek i Marzeny Kotarba.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 45 r. urodzin będzie sprawowana również 4 października o godz. 15.15.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 60 r. ur. sprawowana będzie w sobotę 11.października o godz. 15.25. Zgłoszenia do tej Mszy św. przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przy stole przyjmuje p. Anna Kubica-Wojtyra w Urzędzie Miasta w pok. nr 15.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach.