1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła    27.07. 2014 r .
Istotą przypowieści o skarbie, o perle i o sieci w dzisiejszej Ewangelii jest to, co stanowi centrum królestwa Bożego: sam Bóg udzielający się człowiekowi w Jezusie Chrystusie przez Ducha Świętego, Bóg stale ukrywający się, a jednocześnie objawiający. Ukrywający się, aby swą potęgą, wspaniałością i wielkością miłości nie zniewolić człowieka, ale uszanować jego wolną wolę. Objawiający się na tyle, by każdy mógł Go poznać i przyjąć.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
*********************************
O godz. 14.30 zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnotę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.
WTOREK  Wspomnienie św. Marty
O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną w int. ks. wikarego Tomasza Wysłucha z okazji urodzin oraz w int. siostry zakrystianki Beatrycze, której podziękujemy za trzy lata posługi w naszym kościele.
O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w lipcu bieżącego roku.
CZWARTEK  Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
O godz. 7.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
O godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
I PIĄTEK Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK. ( Kolekta na cele charytatywne ).

W tym dniu rozpoczyna się sierpień – miesiąc w którym zachęcamy wiernych do trzeźwości i abstynencji. Deklaracje trzeźwościowe będą wyłożone na stolikach. Wypełnione deklaracje można złożyć do skarbonki przy figurze Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 7.00 Msza św. w int. czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, rodzin oddanych Bożemu Sercu i rodzin wielodzietnych. O godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci po wczesnej i I komunii św. O godz. 18.00 Msza św. z udziałem tych dzieci. Okazja do spowiedzi św. dla dorosłych i młodzieży w ciągu całego tygodnia przed każdą mszą św.
I SOBOTA Wspomnienie MB Anielskiej – odpust Porcjunkuli
W tym dniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny odwiedzając kościół parafialny, odmawiając modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.
O godz. 7.00 Msza św. w int. czcicieli Niepokalanego Serca NMP.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
O godz. 7.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Franciszkańskiej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Obchody Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się w dniach od 10-17.08.2014 roku. Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się w poniedziałek (11.08) Mszą św. o godz. 8.00. Po Mszy św. wyjście na dróżki Pana Jezusa. We wtorek (12.08)  Msza św. również o godz. 8.00 po której odprawimy dróżki Matki Bożej zaś w środę (13.08) zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 po której odprawimy dróżki za Dusze zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Pragniemy poinformować parafian, że tak jak co roku z 22 na 23 sierpnia przybędzie do naszej parafii około 30-to osobowa pielgrzymka z Trnawy na Słowacji. Prosimy parafian o przyjęcie na nocleg i ugoszczenie pielgrzymów. Prosimy także o zgłoszenie w kancelarii parafialnej ilu pielgrzymów dana rodzina pragnie przyjąć. Za życzliwość i zrozumienie z góry dziękujemy. Serdecznie dziękujemy Ojcu Rafałowi, Oblatowi, za miesięczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach.