1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 


Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia naszego Kościoła (Kiermasz) 28.09.2014 r.

Przeżywając dzisiaj Rocznicę Poświęcenia naszej Świątyni podziękujmy Bogu za to szczególne miejsce gdzie możemy spotykać się z naszym Panem i doświadczać Jego miłości. Dziękujmy także w naszych modlitwach budowniczym naszego Kościoła, tym wszystkim, którzy dziś dbają o to święte dla nas miejsce.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dzisiaj pobożnie odwiedzając nasz kościół, można uzyskać odpust zupełny, przez spełnienie zwykłych warunków odpustu.

*******************************

Dzisiaj o godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

O godz. 15.30 zapraszamy na uroczyste świąteczne nieszpory.

PONIEDZIAŁEK  Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

WTOREK Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK.

O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych we wrześniu bieżącego roku.

ŚRODA  Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK

O godz. 15.30 Siostry Karmelitanki zapraszają do kaplicy na mszę św. odpustową ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy parafian do udziału

w nabożeństwach różańcowych, które sprawować będziemy w ciągu tygodnia o godz. 17.15, w sobotę o godz. 16.15 oraz w niedzielę o godz. 15.15.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

Z tej okazji zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do sakramentu pojednania w następującym porządku:

- poniedziałek o godz. 16.30 klasy III i IV

- wtorek o godz. 17.00 klasy V i VI

- środa o godz.16.30 klasy I i II gimnazjum, o godz. 17.00 klasy III

-w piątek o godz. 15.30 dzieci po wczesnej i I komunii św. – o godz. 18.30 młodzież.

Dla dorosłych okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. w ciągu całego tygodnia.

I CZWARTEK  Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

O godz. 7.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

I PIĄTEK O godz. 7.00 Msza św. w int czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 Msza św. z udziałem dzieci  po wczesnej i I komunii św.  O godz. 19.00 Msza św. w int. młodzieży i studentów rozpoczynających nowy rok akademicki.

I SOBOTA  Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

O godz. 7.00 Msza0 św. w int. czcicieli Niepokalanego Serca NMP. O godz. 15.15 Msza św. koncelebrowana 1) w int solenizantów obchodzących w tym roku 35 r. urodzin. 2) w int. solenizantów obchodzących w tym roku 45 r. urodzin.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

O godz. 7.30 spotkanie modlitewne wspólnoty franciszkańskiej. O godz. 11.00 Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 65 r. urodzin oraz za zmarłych 65-latków. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 55-tą r. urodzin, sprawowana będzie 26 października o godz. 11.00. Zgłoszenia na Mszę św. i spotkanie rocznikowe przyjmują p. Halina Stolorz i p. Gabriela Wieszyńska.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 40 r. urodzin  i za zmarłych z rocznika sprawowana będzie w sobotę 8 listopada o godz. 14.00.Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. i spotkaniu przy stole u p. Joanny Malorny (Zakład Fryzjerski przy ul. Br. Alberta i p. Beaty Mandrela na stacji benzynowej).

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii św. odbędzie się we wtorek 7 października o godz. 19.00.

Jak co roku klerycy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego zwracają się z prośbą do wiernych naszej parafii o przeprowadzenie zbiórki plonów ziemi. Po dary pragną przyjechać w czwartek 16 października o godzinie 9.00. Dary prosimy składać w pomieszczeniu gospodarczym na probostwie.

W ramach XIV Dnia Papieskiego zapraszamy na megawidowisko teatralne pt. „EXODUS”, które odbędzie się w katowickim „Spodku”. Bilety na dzień 17.10 w cenie 30 zł są do nabycia w kancelarii parafialnej. Liczba biletów - ograniczona. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szczegóły na plakatach.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach

Już po raz czwarty w naszej miejscowości odbędzie się akcja Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Aby inicjatywa mogła dojść do skutku, potrzebni są wolontariusze. Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może zostać każda pełnoletnia osoba, która wyśle zgłoszenie na adres www.superw.pl

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na fanpejdżu "Szlachetna Paczka Imielin" na facebooku.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach. Na terenie naszej parafii powstaje nowy punkt przedszkolny, który przyjmuje dzieci od 2.5 do 5 lat. Gwarantuje 10-o godzinną opiekę.  Bliższe informacje: Tel. 664 188 011 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach.

MSZE ŚW. JUBILEUSZOWE W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 50 r. urodzin oraz za zmarłych 50-latków sprawowana będzie 18 października o godz. 15.00. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. i spotkaniu przy stole u p. Renaty Karpińskiej i p. Andrzeja Poprawskiego.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 35 r. będzie sprawowana 4 października o godz. 15.15. Zgłoszenia są przyjmowane u pani Aldony Ficek i Marzeny Kotarba.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 45 r. urodzin będzie sprawowana również 4 października o godz. 15.15.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 60 r. ur. sprawowana będzie w sobotę 11 października o godz. 15.25. Zgłoszenia do tej Mszy św. przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przy stole przyjmuje p. Anna Kubica-Wojtyra w Urzędzie Miasta w pok. nr 15.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 65 r. urodzin sprawowana będzie 5 października o godz. 11.00. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.