1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 


Ogłoszenia duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykła 26.10.2014 r.


Dziś Chrystus oczekuje nas przy swoim stole, by pokrzepić i uleczyć nasze serca i uczynić je naczyniami miłosierdzia, z których każdy będzie mógł zaczerpnąć i napić się do woli. Aby ci, którzy się z nami spotkają, doświadczyli, że Bóg jest miłością.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dariusza Gadomskiego budowniczego kościoła p.w. św. O. PIO w Tychach – Mąkołowcu, który wygłosi Słowo Boże oraz poprosi nas o wsparcie modlitewne i materialne.

************************************

Dzisiaj o godz. 14.15 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 15.15 nabożeństwo Różańcowe.

PONIEDZIAŁEK  O godz. 7.00 Msza św. za śp. ks. prob. Romana Bednarka 5 r.śm.

O godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziny wspólnoty Domowego Kościoła.

WTOREK Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe, połączone z nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w październiku bieżącego roku. O godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką.

CZWARTEK Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach

O godz. 16.00 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

SOBOTA - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W tym dniu Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Kolekta tej Uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby parafii. O godz. 14.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe połączone z procesją na cmentarz, gdzie odmówimy modlitwy za naszych zmarłych. O godz. 16.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych. Kartki na zalecki można nabyć przy stolikach, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.  Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii, zaś w Uroczystość Wszystkich Świętych będą one przyjmowane także na cmentarzu przy kaplicy. Młodzież naszej parafii zaprasza na czuwanie modlitewne na cmentarzu 1 listopada o godz. 18.00.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych , Dzień Zaduszny do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie Ojcze nasz... i Wierzę, modlitwy w int. Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Od 2-8 listopada zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawować będziemy 45 minut przed mszą św. wieczorną.

Policja prosi, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych i pozostałe dni roku prawidłowo parkować swoje samochody na naszych parkingach. Czyńmy to tak, aby nie blokować innych samochodów, garaży oraz drogi dla Pogotowia Ratunkowego.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 17.00.

NIEDZIELA – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH ZMARŁYCH WIERNYCH (Dzień Zaduszny)

O godz. 7.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Franciszkańskiej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku 20 rocznicę ślubu sprawowana będzie w niedzielę 9 listopada o godz. 11.00. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” są do nabycia przy stolikach. Zachęcamy do lektury "Małego Gościa Niedzielnego", w którym m.in. jeden z artykułów poświęcony jest naszym imielińskim ministrantom.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W modlitwach pamiętajmy o naszych zmarłych bliskich. Kartki na zalecki można nabyć przy stolikach, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. W int. zmarłych odmawiać będziemy różaniec i sprawować msze św.

Pragniemy także przypomnieć wiernym, którzy mają groby na naszym cmentarzu, że jeśli minęło 20 lat od pochówku, to należy przedłużyć rezerwację miejsca grobowego na następne 20 lat.


Już po raz czwarty w naszej miejscowości odbędzie się akcja Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Aby inicjatywa mogła dojść do skutku, potrzebni są wolontariusze. Wolontariuszem Szlachetnej Paczki może zostać każda pełnoletnia osoba, która wyśle zgłoszenie na adres www.superw.pl.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na fanpejdżu "Szlachetna Paczka Imielin" na facebooku.