1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela  Wielkanocna – Zmartwychwstania Pańskiego 20.04. 2014 r.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! On żyje. Jest z nami. Jego Pascha odsłania potęgę miłości, która jest zdolna odnawiać życie konkretnych ludzi i od wewnątrz przemieniać wszechświat. W tym szczególnym dniu, kiedy naoczni świadkowie Zmartwychwstania wołają: „Widziałem, widziałam Pana”, odpowiedzmy: „Wiem, że zmartwychwstał”.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dzisiaj rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

************************************************************

Dzisiaj o godz.15.30 zapraszamy na uroczyste świąteczne nieszpory.

W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy św. wieczornej.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - II Święto Wielkanocy

Msze św. sprawowane są w porządku niedzielnym.

O godz. 8.00 Msza św. w int. rzemieślników naszej parafii, ich rodzin oraz za zmarłych rzemieślników. O godz. 11.00 Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku 10 r. ślubu. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Kolekta w II Święto wielkanocne przeznaczona będzie na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz KUL.

WTOREK WIELKANOCNY

O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. przeniesiona została na poniedziałek 28 kwietnia.

CZWARTEK WIELKANOCNY O godz. 16.00 Msza św. szkolna z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK WIELKANOCNY. W tym dniu nie obowiązuje post jakościowy. O godz. 18.00  zapraszamy na Mszę św. za śp. ks. Jana Gdaka w 1 rocznicę śmierci.

O godz. 19.00 zapraszamy parafian na nabożeństwo przy Krzyżu na Granicach, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy.

SOBOTA WIELKANOCNA

O godz. 8.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Karmelitańskiej.  Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

O godz. 18.00, w wieczór poprzedzający kanonizację błogosławionego Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert przygotowany przez naszą młodzież. Podczas koncertu będziemy wspominać tą szczególnie nam bliską osobę. Serdecznie zapraszamy.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś w Rzymie ma miejsce kanonizacja naszego rodaka, papieża Jana Pawła II.

O godz. 11.00 Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku 40 rocznicę ślubu. Zgłoszenia do udziału w tej Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej, O godz. 14.15 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby „CARITAS” naszej Archidiecezji.

Świąteczny  numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” można nabyć przy stolikach. Przy stoliku od strony probostwa można nabyć miesięczniki: „O. Pio”, „Różaniec i „Anioł”.

Dzieląc się radością płynącą z Misterium Zmartwychwstania Chrystusa pragniemy życzyć, drogim parafianom oraz miłym gościom, aby Pan hojnie obdarował Was swymi łaskami. Niech przeżywanie świąt całym sercem będzie dla Was ogromnym umocnieniem wewnętrznym. Niech miłość Jezusa Zmartwychwstałego pomaga Wam w pokonywaniu wszelkich przeciwności, niech pomaga w budowaniu jeszcze większego dobra i napełnia Wasze serca i życie pokojem i radością.