1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Osoby konsekrowane pochodzące z parafii

PDF Drukuj Email

Z imielińskiej parafii wywodzi się 47 osób duchownych i konsekrowanych, wliczając 3 siostry zakonne: Ludanę Nawrocką, Monikę Wadas i Tatianę Matuszczyk, które złożyły profesję wieczystą jeszcze przed oficjalnym erygowaniem parafii w Imielinie, ale już w okresie istnienia lokalii.
Z grona wspomnianych 47 osób 14 odeszło do wieczności (3 księży diecezjalnych, 1 diakon, 2 ojców, 1 brat oraz 7 sióstr zakonnych).


Maria Nowrocka

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Ludana - Służebnica NSJ

data i miejsce urodzenia:
04.01.1891 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
1916 Wiedeń



Anna Wadas

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Monika - Nazaretanka

data i miejsce urodzenia:
26.06.1896 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
01.05.1921


Maria Matuszczyk

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Tatiana - Służebnica NSJ

data i miejsce urodzenia:
1898 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
21.07.1922 Wiedeń


Agnieszka Pacwa

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Medarda - Służebniczka

data i miejsce urodzenia:
15.09.1908 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
06.12.1938 Panewniki


Anna Warwas

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Cypriana - Serafitka

data i miejsce urodzenia:
01.11.1908 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
Oświęcim


Wilhelm Ryszka

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
br. Adam - Karmelita Bosy

data i miejsce urodzenia:
14.09.1927 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
01.01.1953 Wadowice


Antonina Wioska

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Gorgonia - Boromeuszka

data i miejsce urodzenia:
01.12.1919 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
26.08.1955 Mikołów


Wiktoria Janota

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Urszula - Franciszkanka - Misjonarka

data i miejsce urodzenia:
14.12.1919 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
10.11.1960 Klemensów


Rozalia Szweda

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Wincenta - Służebniczka

data i miejsce urodzenia:
08.10.1932 Dziećkowice

data i miejsce profesjii wieczystej:
08.09.1963 Panewniki


Elfryda Koszowska

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Rafaela - Elżbietanka

data i miejsce urodzenia:
04.08.1940 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
10.10.1969 Wrocław


Teresa Kieromin

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Edyta - Urszulanka Unii Rzymskiej

data i miejsce urodzenia:
29.01.1942 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
05.08.1970 Poznań


Maria Pioskowik

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Maria - Salezjanka

data i miejsce urodzenia:
11.09.1949 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
09.10.1983 Lublin


Lucyna Stolorz

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Lucyna - Westiarka

data i miejsce urodzenia:
18.11.1961 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
02.08.1988 Duchnice



Grażyna Mucha

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Grażyna - Westiarka

data i miejsce urodzenia:
15.04.1959 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
02.08.1989 Duchnice



Urszula Porwit

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Urszula - Westiarka

data i miejsce urodzenia:
15.03.1964 Imielin

data i miejsce profesjii wieczystej:
02.08.1993 Duchnice


Jolanta Orendorz

imię zakonne i nazwa zgromadzenia:
s. Huberta - Karmelitanka Dzieciątka Jezus

data i miejsce urodzenia:
28.01.1970 Mysłowice

data i miejsce profesjii wieczystej:
01.10.1996 Czerna

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)