1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

 

 

XIX Niedziela Zwykła 12. 08.2018 r.

Długa droga przed nami. Bardzo długa, dalej niż do góry Horeb. Stąd do wieczności. To jednocześnie bardzo blisko, tu gdzie mieszkają nasi najbliżsi, tu gdzie pracujemy i wypoczywamy. Ta droga nie prowadzi gdzieś tam, daleko, ale do samego wnętrza, do serca, gdzie przebywa Bóg, gdzie jest wieczność. Wyjątkowa droga i specjalny pokarm Chleb żywy, który z nieba zstąpił, żebyśmy się nie zagubili ani nie zniechęcili i dotarli do celu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę przeznaczoną na renowację krzyża i Chrystusa z prezbiterium.

*************************************************

W dzisiejszą niedzielę można nabyć Oblacki kalendarz misyjny na rok 2019. Przez zakup kalendarza będziemy mogli wesprzeć działalność misyjną Ojców Oblatów.

O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Radia Maryja. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.

PONIEDZIAŁEK ( 13.08.) I część różańca św. ( przewodniczą członkowie wspólnoty Żywego Różańca ) ).O godz. 7.30 II część różańca św. ( przewodniczą członkowie wspólnoty Franciszkańskiej ).

O godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie. Msza św. sprawowana będzie w int. czcicieli MB Fatimskiej. Figurkę MB Fatimskiej poniosą przedstawiciele wspólnoty Radia Maryja.

WTOREK Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego prezb. i męcz.

O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej

Msze św. w tym dniu sprawowane będą jak w każdą niedzielę.

Kolekta tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. Po każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła przyniesione do kościoła.

CZWARTEK ( 16.08.) O godz. 6.30 I część różańca ( przewodniczą członkowie wspólnoty Radia Maryja ). O godz. 7.00 Msza św. za wstaw. św. Jana Pawła II w int. naszej ojczyzny i papieża Franciszka ( ofiar. od grup modlitewnych). O godz. 7.30 II część różańca św.( przewodniczą członkowie wspólnoty karmelitańskiej ).O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej

W tym dniu nie obowiązuje post od potraw mięsnych.

SOBOTA W sobotę (18.08.) w godzinach porannych pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną naszych chorych i wiekiem starszych parafian. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

O godz. 17 Msza św. w int. rocznych dzieci urodzonych w sierpniu ubiegłego roku. Zgłoszenia do tej Mszy św. w kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. w ciągu całego tygodnia.

XX Niedziela Zwykła

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia br.

Jest możliwość wyjazdu autokarem z rynku o godz. 6.40. Zgłoszenia przyjmuje p. Barbara Stolorz. do 15 sierpnia.

Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 65-tą r. urodzin sprawowana będzie w sobotę 15 września o godz. 15.30. Zgłoszenia do tej Mszy św. i spotkaniu przy stole do końca sierpnia u p. Marii Krzyżowski w sklepie „Lewiatan” ,p. Bibianny Lamik ul Sapety 4 oraz u p. Marii Kowalczuk ul. św. Brata Alberta 43

Obchody Odpustu Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się w dniach od 13 do 19 sierpnia 2018 roku. Parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się w poniedziałek (13.08) Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. wyjście na dróżki Pana Jezusa . We wtorek o godz. Msza św. o godz. 8.00, po Mszy św. odprawimy dróżki za zmarłych zaś w środę Msza św. o godz. 9.00. Po Mszy św. wyjście na dróżki Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegółowy plan obchodów Odpustu w Kalwarii Zebrzydowskiej wywieszony jest w gablotce oraz na stronie internetowe

Z 22 na 23 sierpnia przybędzie do naszej parafii pielgrzymka z Trnawy na Słowacji. Prosimy parafian o przyjęcie na nocleg i ugoszczenie pielgrzymów. Prosimy także o zgłoszenie w kancelarii parafialnej ilu pielgrzymów dana rodzina pragnie przyjąć. Za życzliwość i zrozumienie już dziś dziękujemy.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego oraz „Wiadomości Parafialnych” jest do nabycia przy stolikach.

 

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)