1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła 17 czerwca 2018 r.

Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

****************************************

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory.

WTOREK O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

W poniedziałek, wtorek i środę  o godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi św., przed zakończeniem roku szkolnego,  uczniów szkoły podstawowej, klas gimnazjum i młodzież.

CZWARTEK Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.

O godz. 16.15 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjum. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 18.00 Msza św. za wstaw. św. Tarsycjusza w int. wszystkich ministrantów i ich rodziców z okazji zakończenia roku formacyjnego.

PIĄTEK O godz. 8.00 Msza św. w int. wszystkich uczniów oraz dzieci przedszkolnych, ich rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów z okazji zakończenia roku szkolno-katechetycznego.

Prosimy rodziców, którzy wysyłają dzieci na wakacje, aby na piśmie złożyli prośbę, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

SOBOTA ( 23.06.) w godzinach porannych pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

O godz. 18.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia

Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św. w ciągu całego tygodnia.

NIEDZIELA – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

O godz. 11.00 Msza św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 70-tą r. urodzin oraz za zmarłych z rocznika. O godz. 14.30 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci.

O godz. 17.15  zapraszamy  parafian nad zalew, gdzie odprawimy modlitwy przy Krzyżu.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W lipcu i sierpniu o godz. 7.00 jest kilka wolnych intencji. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Również w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u księży można składać intencje, które kapłani odprawią podczas urlopu.

Msza św. w int. żyjących i zmarłych imienników św. Apostołów Piotra i Pawła sprawowana będzie w piątek 29 czerwca o godz. 18.00. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Wszystkich chętnych parafian zapraszamy na doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd z rynku, dnia 8 lipca o godz. 6.40. Zapisy przyjmuje p. Krzysztof Stolorz tel. 504549713 i p. Elfryda Kolonko tel. 322255310

Jako duszpasterze naszej parafii pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom tegorocznego spotkania na „Farskich Ogrodach”. Bóg Zapłać Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Domowemu Kościołowi, młodzieży naszej parafii, wszystkim ludziom dobrej woli, za zaangażowanie, wszelkie przejawy dobroci i życzliwości. Bóg Zapłać zespołom, które umilały nam spotkanie. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi i wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Imielin, także Radnym Miasta Imielin za wszelką okazaną pomoc. Dziękujemy również wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na „Farskie Ogrody”. Niech Pan Bóg wynagrodzi Wam waszą dobroć.


Pielgrzymka do Częstochowy młodych wyrusza z Imielina 26 czerwca spod kościoła po Mszy św. porannej, a rodziny wyruszają z Poraja 29 czerwca. Zapisy u ks. Pawła. Spotkanie informacyjne przed pielgrzymką młodych odbędzie się w czwartek 21 czerwca godz. 19.00 w Oratorium.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego”,  oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” można nabyć przy stolikach.

 

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)