Kiedyś o Jezu chodził po świecie, brałeś dziateczki w objęcia swe. Patrz tu przed Tobą stoi Twe dziecię, do serca swego przytul i mnie

Sakrament chrztu świętego jest udzielany w naszej parafii w każdą drugą sobotę miesiąca podczas mszy św. o godz. 17.00.
Dziecko należy zgłosić do chrztu św. w kancelarii parafialnej na dwa tygodnie przed datą przyjęcia sakramentu. Przy zgłoszeniu dziecka do chrztu św. należy przedstawić akt urodzenia.

Następnie wypełniamy formularz zgłoszenia dziecka (można go pobrać ze strony internetowej: pobierz lub z kancelarii parafialnej) i złożyć w kancelarii do środy przed uroczystością chrzcielną.


Nauka przed chrztem św. dla rodziców oraz rodziców chrzestnych odbywa się w środę przed drugą sobotą miesiąca o godz. 18.40 w salce nad zakrystią
Prosimy o dokonanie roztropnego wyboru imienia dla dziecka. Powinno ono być nadane spośród imion świętych tak, aby dziecko miało swego świętego patrona.

Rodzicem chrzestnym powinna być osoba wierząca, praktykująca, stanu wolnego bądź w związku małżeńskim sakramentalnym, która przyjęła sakrament bierzmowania i jest zdolna pomagać rodzicom w chrześcijańskim wychowaniu dziecka. Rodziców chrzestnych, którzy mieszkają poza naszą parafią uprzejmie prosimy o dostarczenie ze swej wspólnoty parafialnej zaświadczenia, które potwierdza, że są osobami wierzącymi i praktykującymi i mogą być dopuszczeni do godności ojca/matki chrzestnej.


Msza św. z okazji pierwszej rocznicy chrztu św. dziecka jest sprawowana w trzecią sobotę miesiąca o godz.17.00. Przed uroczystością prosimy o zgłoszenie dziecka w kancelarii parafialnej.