1. Czytanie Pisma Świętego zaczynaj zawsze od modlitwy do Ducha Świętego i proś Go, aby przygotował Twoje serce na przyjęcie Bożego słowa. Czytanie Biblii przypomina bowiem przysłuchiwanie się czyjejś rozmowie telefonicznej. Słyszymy jedną stronę i tylko się domyślamy, bardziej lub mniej, o co w rozmowie chodzi. Duch Święty sprawi, że Biblia stanie się telefonem głośnomówiącym!
  2. Dla porządku możesz na planie czytania zaznaczać albo skreślać przeczytane fragmenty.
  3. Jeśli z jakiegoś powodu (przepracowania, wyjazdu) stracisz dzień czy dwa dni lektury, możesz te teksty przeskoczyć, a uzupełnić wtedy, gdy będziesz miał więcej wolnego czasu (np. w niedzielę).
  4. Zaopatrz się w specjalny brulion albo zeszyt i notuj w nim wszelkie trudności, niezrozumiałe miejsca albo rodzące się pytania. Pod każdą z notatek zostawiaj trochę wolnego miejsca, a potem szukaj wyjaśnień w książkach albo u swojego księdza i wyjaśnienia krótko zapisuj.
  5. Poinformuj swoich domowników o powziętym zobowiązaniu i poproś ich, aby przy różnych okazjach pytali Ciebie o postępy i dopingowali Cię.
  6. Możesz wymieniać się swoimi uwagami, ?odkryciami? i spostrzeżeniami w gronie osób, które podobnie jak Ty czytają systematycznie Biblię (jak tamci na wspomnianym oddziale w szpitalu).
  7. Możesz powielić plan czytania można i obdarować nim, wraz ze słowem zachęty, znajomych w pracy albo w sąsiedztwie.
  8. Warto poinformować swojego spowiednika albo duszpasterza o zamiarze przeczytania Biblii w ciągu jednego roku i poprosić Go o błogosławieństwo.

 

Szczęść Boże na radosny trud obcowania ze słowem Boga,

ks. Piotr Ostański

Aby pobrać PLAN CZYTANIA BIBLII kliknij tutaj