NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS I MARYJA ZAWSZE DZIEWICA Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii MB Szkaplerznej w Imielinie zostało założone dnia 21 października 1995 roku przez pana Jerzego Wachowicza, za zgodą owoczesnego proboszcza ks Longina Kozuba. Pierwszym opiekunem Koła został ks. Józef Bryzik. Koło liczyło wówczas 82 członków Kolejna, ważna data w historii działalności Koła, to dzień 8-go grudnia 2003 r., kiedy to został założony przez zelatorów Jerzego Wachowicza i Krzysztofa Stolorza "Żywy Różaniec" - 40 mężczyzn oraz zelatorkę Barbarę Klimzę - 160 kobiet. Obecnie opiekunem jest ksiądz proboszcz Eugeniusz Mura.
Koło Przyjaciół Radia Maryja stara się swoim przykładem, dawać świadectwo wiary, prowadzi działalność: 
- informacyjną, 
- kolportaż prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej m.in.: " Żywy Różaniec", "Arka", "Rodzina Radia Maryja", "Nasz Dziennik" 
- przyjmuje dary serca na działalność i rozwój Radia Maryja, 
- pielgrzymuje do Miejsc Świętych np. do Turzy Śląskiej, Lichenia, Zakopanego- Krzeptówki, Niepokalanowa. 
Każdego roku w miesiącu lipcu członkowie Koła udają się do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie modlitewne rodziny Radia Maryja. Obecnie Koło liczy 50 osob. W każdą drugą niedzielę miesiąca członkowie Koła spotykają się o godz. 15.00 na wspólnej modlitwie w kościele.Modlitewne spotkanie rozpoczynamy od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Na co dzień członkowie Koła żyją wszystkimi problemami Radia, tak radosnymi, jak i trudnymi. Katechezy, modlitwy i wprowadzenia do "Rozmów niedokończonych" są wspaniałymi rekolekcjami, które przeżywamy w zaciszu swoich domów. 

Informacje na temat Radia Maryja można uzyskać na stronach Internetowych 
www.radiomaryja.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Większość programów ma stały czas antenowy i tak: 
- Katecheza dla dorosłych 8.30-9,15, pon. i wt. o godz. 17.00
- Różaniec o godz. 6.30, 12.30, 20.20 (trzy tajemnice każdego dnia) 
- Koronka do Miłosierdzia Bożego - w Godzinie Miłosierdzia - codziennie o godz. 15.00
- Katecheza dla dzieci o godz. 10.00 zaś o godz. 19.30 modlitwa z telefonicznym udziałem dzieci - nr tel. 0-56 655 23 66 lub -33. 
W każdą sobotę o godz. 19.30 możemy spotkać się na antenie Radia Maryja z Madzią Buczek - założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci i Dorosłych. 

Serdecznie zapraszamy 

Telefony kontaktowe: 
p. Krzysztof Stolorz - 032 - 22- 55-561