Imieliński Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej przy parafii MB Szkaplerznej powstał w marcu 2001 roku.

Spotykamy się w każdy piątek (poza pierwszym piątkiem miesiąca, ze względu na mszę św. młodzieżową) o godzinie 19:00.

Poprzez tę współpracę nawiązujemy do chlubnych tradycji KSM-u. Dzięki ofiarności sponsorów i ludzi dobrej woli dzieciaki z mniej zamożnych rodzin mogą choć przez tydzień spędzić wakacje w różnych atrakcyjnych miejscach.

Jesteśmy młodymi mieszkańcami naszego miasta, wyrażającym chęć do wspólnego kroczenia ścieżkami Chrystusa. Co roku do naszego grona wstępują nowe zastępy młodzieży. Nie boimy się mówić o niektórych sprawach otwarcie, ponadto każdy z nas może dostać odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące sfery sacrum. Tematyka spotkań jest urozmaicona, dzięki temu każdy członek KSM-u może znaleźć coś dla siebie. Spotkania nie są prowadzone w formie monotonnego wykładu, a animatorzy dbają o to, by każdy mógł się na dany temat wypowiedzieć.

Główną akcją jest festyn parafialny, czyli tzw. Majówka na farskich ogrodach, którą organizujemy wespół z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej w Imielinie.

Współpracujemy również z Urzędem Miasta Imielin. Dzieje się to podczas Dni Imielina, kiedy pomagamy np. w organizacji rajdu.

Człowiek jednak nie samą pracą żyje, dlatego w miarę możliwości organizujemy imprezy integracyjne np. Wigilię oraz liczne wycieczki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i poznać nas "od kuchni" (dosłownie i w przenośni) zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19.00