Modlitwa wypełnia cały nasz dzień. Wstajemy o godzinie 5:00 rano, by po kilku minutach w kaplicy, rozpocząć dzień wezwaniem

Przewodniczący: ? Panie, otwórz wargi moje.

Wszyscy: A usta moje będą głosić Twoją chwałę.

W kaplicy, w najważniejszym miejscu naszego klasztoru, spotykamy się 4 razy w ciągu dnia, gdzie odmawiamy modlitwę brewiarzową ? rano: Godzinę Czytań z Jutrznią, w ciągu dnia Modlitwę Południową, wieczorem Nieszpory i przed snem Kompletę.

Po odmówieniu Liturgii Godzin, dwa razy dziennie, rano i wieczorem, trwamy pół godziny na cichej modlitwie wewnętrznej. Najcenniejszym skarbem naszego życia jest codzienna Eucharystia, w której uczestniczymy w kościele parafialnym lub naszej kaplicy. Ważne są także dla nas te krótkie chwile w ciągu dnia, pośród obowiązków, kiedy możemy na moment wejść do kaplicy, by pokłonić się Jezusowi.

Karmel jest cały Maryjny, życiem modlitwy staramy się Ją naśladować i szerzyć Jej cześć. Jednym z elementów naszego habitu jest szkaplerz, znak szczególnej miłości Najświętszej Dziewicy. Przy pasku nosimy różaniec, który codziennie odmawiamy. Codziennie też, bezpośrednio po Komplecie, śpiewamy Apel Jasnogórski a w południe modlimy się słowami litanii do Matki Bożej. Każdą sobotę przeżywamy w szczególnej łączności z Maryją, prosząc o ducha głębokiej wiary dla Zgromadzenia. W tym dniu podczas wieczornego rozmyślania odprawiamy nabożeństwo maryjne w intencji Ojczyzny oraz uroczyście ubrane w białe płaszcze, przy zapalonych świecach, śpiewamy po łacinie antyfonę ?Salve Regina?.

Oprócz Świąt i Uroczystości obchodzonych w całym Kościele Powszechnym mamy Wspomnienia, Święta i Uroczystości właściwe naszemu Zgromadzeniu. Są to m.in.: Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca), naszej Patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1 października), św. Naszej Matki Teresy od Jezusa (15 października) i św. Naszego Ojca Jana od Krzyża (14 grudnia) oraz Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego (14 listopada). Teksty własne o świętych Zgromadzenia zostały opracowane w specjalnym karmelitańskim brewiarzu.

Karmel to mały wieczernik, w którym na modlitwie wraz z Maryją przyzywamy Ducha Świętego, by był więzią naszej miłości, jedności i pokoju.